Αγαπητές φοιτήτριες και Αγαπητοί φοιτητές

Είμαστε στην ευχάριστη θέση να σας ανακοινώσουμε ότι από την Τρίτη 8 Σεπτεμβρίου 2015, η  βιβλιοθήκη του Τμήματος Γεωπονίας θα είναι ανοιχτή για τους φοιτητές της Σχολής μας, όλες τις  εργάσιμες ημέρες από 8 π.μ. έως 8 μ.μ.

Η αλλαγή αυτή, που έγινε μετά την τοποθέτηση μίας ακόμη βιβλιοθηκονόμου στη βιβλιοθήκη μας, έχει ως στόχο να εξυπηρετήσει καλύτερα τις ανάγκες όλων μας σε επιστημονική υποστήριξη.

Καλούμε ιδιαίτερα τους φοιτητές μας να χρησιμοποιούν για την καθημερινή τους μελέτη, το αναγνωστήριο της βιβλιοθήκης που διαθέτει περισσότερες από 50 θέσεις μελέτης και αντίστοιχους υπολογιστές.

Οι δύο βιβλιοθηκονόμοι  κυρίες Αθηνά Πασίδου και Σοφία Γεωργιάδου, θα εξυπηρετούν την λειτουργία της Βιβλιοθήκης.

Στόχος μας, του Κοσμήτορα, του Προέδρου του Τμήματος καθηγητή Α. Αποστολίδη και του υπεύθυνου για τη λειτουργία καθηγητή Ν. Μπαρμπαγιάννη, είναι η Βιβλιοθήκη με το νέο ωράριο λειτουργίας της, να αποτελέσει ένα «ζωντανό χώρο» επιστημονικής αναζήτησης και μελέτης.

Ο Κοσμήτορας της Σχολής

ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ Σ. ΚΩΒΑΙΟΣ

Καθηγητής

Κατεβάστε την ανακοίνωση από εδώ